تبلیغات
khanwars fans - سبک ارتش
با تشکر از دوستان و اساتید خوبم Sayrex , ara-shakeri , meysamamon

سبک ارتش مناسب برای لشکر شما از نان شب واجب تر است با داشتن سبک ارتش مناسب شما می توانید ضمن پیروزی در جنگ ها و کسب تجربه مناسب تعداد زیادی از نفرات خود را نیز برای نبردهای بعدی حفظ نمایید.
اما چیدن سبک نبرد علاوه بر خلاقیت شما نیازمند شناسایی کامل یگانهای و نحوه جنگ است.
1- جنگ و مراحل آن
جنگ با حمله  مهاجم شروع می شود و اولین مانع دیوار مدافع است تا این مانع از  بین نرود در هر دور یکی از یگانهای خطوط اول تا سوم شما بسته به سطح دیوار  آسیب  می بیند.
اولین یگانی که به دیوار ضربه می زند دژکوب است اگر شما به اندازه کافی دژکوب با سطح کامل در آهنگری داشته باشید (عموما 50) دیوار مدافع در اولین حمله فرو می ریزد که این در پیروزی شما نقش مهمی دارد.
بعد از دژکوبها یگانهای هر دوطرف با اولویت مهاجم به طرتیب برد شروع به حمله می کنند  مثلا اول بالستیک مهاجم و همینطور تا کمترین سطح برد یگانها
نکته مهم اگر دژ کوبهای شما موفق به خراب کردن دیوار نشده باشند تمام بالستیک های شما با هم به دیوار حمله می کنند که این یعنی از دست دادن حجم آتش  بالستیک ها در دور اول نبرد که بسیار مهم است.

2-مکان چیدن یگانها

به برد یگانها توجه کنید مکان دژکوب و سوار سنگین در خط یک است 
نیزه دار شما اگر تا سطح 5  حمله در آهنگری بالا رفته باشد دارای برد 2 می شود که می شود از آن در یک خط عقبتراستفاده کرد.
خط اول حمله مهمترین خط است یعنی مطمئنا خط اولی که شکسته نشود یا دیرتر نابود شود برنده را مشخص می کند. یک خط اول قوی به کمانداران و بالستیک های شما فرصت می دهد تا با خیال راحت به دشمن ضربه وارد کنند .
کماندار ها را می توان به میزان قدرت دشمن در خط 3 یا 4 قرار داد اما بکار بردن آنها در خط 3 یعنی بیشترین ضربه به خط اول دشمن که هرچند تلفات آنها را زیاد می کند اما در صد برد را بالا می برد
سوار سبک را در نبردهای بزرگ در خط یک قرار دهید اما برای غارت به خط آخر یا سوم منتقل کنید تا غارت پرباری داشته باشید.
جای بالستیک معمولا در خط آخر است البته این چیدمان می تواند به نسبت سبک دفاع حریف یا هدف نبرد تغییر کند مثلا ازبین بردن نجیب زاده های دشمن با نفرات کم و یا نبرد با اقوام خاص ( مثلا اعراب) تغییر کند .
یگانهای خاص بسته به نوع کاربری آنها مکان خودرا می طلبند مثلا یگان خاصهای که به همه نیروها یا نیروهایی پپایدار مثل سوار سنگین نیرو میدهند را به خط آخر منتقل کنید تا با تلفات کمتر بتوانند در دورهای بیشتری اثر گذار باشند و یگانهایی مثل یگانهای اقوام فرانک که به نیروهای خط اول توان میدهند که انها هم معمولا در دور اول از بین میروند یا سامورایی و گارد چنگیز را در خطوط اولیه قرار دهید تا بتوانند آتش دشمن را از نیروهای موثرتر  شما منحرف کند -البته اگر جنگ با حریف سنگینی است -
بالستیک -سوار سنگین - کماندار صلیبی -کماندار بلند  اجزای اصلی ارتش شما هستند  و حتما سعی کنید از یگان ویژه به اندازه کافی استفاده کنید .
پیاده نظام نقش سپر مدافع خط اول را بازی می کنند و چون  معمولا می توانید آنها را از پاکسازی بدست آورید نگران هزینه ساخت آن نخواهید بود. 
از منجنیق کماندار کوتاه و منجنیق قلعه کوش برای پرکردن سایر خطوط استفاده کنید خیلی از دوستان سعی می کنند خط اول قویی داشته باشند اما از سایر خطوط غافل میشوند اگر خط دوم یا سوم شما سقوط کند خط چهارم شما به خطر می افتد.
قبل از حمله حتما با یک ارتش 100 تا 200 تایی که در چند خط چیده شده باشند به دشمن حمله کنید تا سبک حمله دشمن را ببینید و بتوانید بر اساس آن سبک حمله خود را تغییر دهید.

نکته اساسی ضربه زدن به نقطه قوت حریف است مثلا اگر دشمن نژاد عرب است که  یگان ویژه اش به بخت اقبال امتیاز می دهد   معمولا  جای یگان ویژه  در خط آخر است پس می توانید با گذاشتن بالستیک و صلیبی در خط 2 از اینکه حریف از راند دوم به بعد امتیاز بخت و اقبال ندارد مطمئن شوید.
اما دیگر نفع دیگری در دانستن سبک ارتش حریف نهفته است این را از زبان میثم نفر سوم دور اول همچنین خان خانهای دور دوم  ودارای بیشترین مدال مهاجم جنگ خانها  در دنیای 3 بشنوید:

"بیشترین نیروها و اصلیترین نیروها در ار تشتون سوار سنگین صلیبی و بالستیك پس مرتب باید درحال ساختن این 3 نیرو باشید و پیاده نظامم با پاكسازی بدست بیارید و در اهنگری سواره سنگین صلیبی بالستیك دژكوب و نیزه دار وبعد نیروهایی كه تعداد زیاد دارید ارتقا بدید.
برای حمله حتما از دژكوب استفاده كنید كه برای دیوار سطح بیست 50 تا كفایت میكنه .كارایی دژكوب هیچ یگانی نداره پس 100% در هر جنگ دژكوب داشته باشید
برای حمله دژكوب و سوار سنگین و پیاده صف اول نیزه دار(ارتقا بالای 5) صف دوم كماندار صلیبی و بالستیك در صف 3 یا 4 . و خطهای خالی را با تعداد كمی از جاسوس و كماندار كوتاه و دیگر یگانها پر كنید .هیچگاه سوار سنگین و بالستیك و صلیبی به صورت تك در خط های ارایش قرار ندهید.
سبك حمله ارتش بسیار متكی به سبك دفاعی طرف مقا بل داره پس قبل از حمله اصلی با 100 تا پیاده حمله كنید تا ارایش طرف مقابل و ببینید نسبت به اون ارایش بذارید حتما بالستیك و روبه روی سوار سنگین بذارید و سوار سنگین و جایی بذارید كه روبه روی نیزه دار و سنگین طرف نباشه صلیبی هم جایی بگذارید كه روبه روی نیزه دارش یا سواره سبك یا بیشترین پیاده كه در صف اول یا دوم داره بزنه . اگر صلیبیتون تعدادش خیلی از بالستیكتون بیشتره صلیبی رو طوری بذارید كه سنگینو بزنه"

کماندار بلند قاتل سوار سنگین است پس حتما از آنها غافل نشوید و به یادبرو بچ متحدین دور اول دنیای 5 حتما از قاعده شلوغ کردن میدان استفاده نمایید یعنی حتما از یگانهای فرعی تعدادی بگذارید که حداقل دو دور آتش را دوام بیاورند این موجب می شود که نیروهای اصلی شما کمتر آسیب ببینند
ونکته دیگر اگر نژاد عرب نیستید بدون مهارت بخت و  اقبال استاد ترجیحا در جنگهای بزرگ شرکت نکنید
در مطلب بعدی چند سبک حمله و دفاع جالب و کاربرد آنها گذاشته می شود منتظر باشید 


قبلی بعدی